Učitava se…

Fotoklub Faros

Udruga fotoklub Faros
Novosti

Fotogrupa

Danas je lijep i sunčan proljetni dan , pa sam odlučio s djecom učenicima petog razreda foto-sekciju održati u prirodi. Zbog epidemioloških mjera na foto-sekciji je sudjelovalo šestoro učenika petog razreda a tema za fotografiranje nam je bila PRIRODA I PRIRODNE LJEPOTE OTOKA HVARA. Na foto grupi uz fotografiranje djeca su naučila i osnovna pravila fotografiranja kao što su: smještaj motiva u slici, izoštravanje svega što je sporedno i nevažno da bi motiv došao do izražaja, red elemenata koji su značajni na slici, isticanje onog što je u motivu važno, pokazivanje slikom kako se gleda na svijet, planovi slike i kompozicija. Uz osnovna pravila fotografiranja obradili smo temu fotografiranje: prirode , tekstura materijala i panorame. Nakon završetka fotografiranja svi radovi učenika su pregledani te su im dane sugestije kako napraviti još što bolju fotografiju i na što se sve treba pripaziti prilikom fotografiranja .

Zahvaljujem se svim učenicima koji su sudjelovali u radu FOTO-SEKCIJE .

Voditelj foto – sekcije Dalibor Stričević predsjednik F.K FAROS

Odgovori